Zuzanna Ząbczyk-Straszko 

Zuzanna Ząbczyk - ZnanyLekarz.pl

Jestem psychologiem i psychoterapeutą z ponad 10-letnim doświadczeniem zawodowym, pracującym w nurcie psychodynamicznym. W swojej pracy kieruję się przede wszystkim indywidualnym rozumieniem każdego człowieka, dopasowaniem doświadczenia do jego potrzeb, bo każdy człowiek jest inny, a każda terapia jest niepowtarzalnym doświadczeniem.

Prowadzę:

– konsultacje psychoterapeutyczne (dostępne również online),
– konsultacje pary,
– wsparcie psychologiczne w kryzysie (dostępne również online),
– psychoterapię indywidualną dorosłych i młodzieży
– psychoterapię pary
– psychoterapeutyczną opiekę okołoporodową
– psychoterapię seniorów
– diagnozę psychologiczną
– warsztaty rozwoju osobistego dla dorosłych i młodzieży

Ukończyłam Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej we Wrocławiu na kierunku psychologia kliniczna, podyplomowy kurs Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego oraz Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego rekomendowanego oraz akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Psychiatryczne. Aktualnie podejmuję starania o uzyskanie certyfikatu psychoterapeuty.
Wiedzę i umiejętności doskonaliłam uczestnicząc w wielu szkoleniach, m.in. z zakresu: przemocy w rodzinie, pracy terapeutycznej z dzieckiem po traumie, treningu zastępowania agresji, przemocy seksualnej, seksualności człowieka, pracy ze sprawcami przemocy domowej, pomocy psychologicznej osobom LGBTQ+.

Ponieważ uważam, że specyfika zawodu psychoterapeuty wymaga nieustannej pracy nad sobą i swoim wnętrzem ukończyłam indywidualną psychoterapię własną w nurcie psychodynamicznym oraz uczestniczyłam w kilku grupowych treningach interpersonalnych. Doświadczenia te znacząco wpłynęły na moją samoświadomość, osobiste nastawienie do skuteczności psychoterapii i pozwalają mi lepiej rozumieć „perspektywę pacjenta”. Ale na tym nie koniec, ponieważ stale i niezmiennie troszczę się o podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych i osobistych, a ze względu na bezpieczeństwo pacjentów i komfort pracy, swoją praktykę psychoterapeutyczną poddaję regularnej superwizji.

Doświadczenie zawodowe zdobyłam m.in. we współpracy z Dziennym Ośrodkiem Psychiatrii i Zaburzeń Mowy dla Dzieci i Młodzieży, Ośrodkiem Terapii Uzależnień, Niepubliczną Poradnią Psychologiczno-pedagogiczną, Fundacją Pomocy Ofiarom Przemocy w Rodzinie oraz Stacjonarnymi Ośrodkami Interwencji Kryzysowej we Wrocławiu, gdzie pozostawałam w kontakcie indywidualnym i grupowym z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi zgłaszającymi mniejsze i większe problemy natury emocjonalnej: zaburzenia zachowania, stres, zaburzenia psychosomatyczne, zaburzenia osobowości i zburzenia psychotyczne, autoagresję, trudności interpersonalne, lęk, zaburzenia odżywiania, przemoc lub problem alkoholowy w domu, kryzys, problemy w relacji partnerskiej, przemoc, współuzależnienie itp.

W swojej pracy kieruję się przekonaniem, że każdy ma w sobie potencjał do zmiany, kwestią jest znalezienie odpowiedniej drogi do jego wykorzystania. Ponieważ to nie ja będę żyła Twoim życiem, nie mogę oczywiście wiedzieć co jest dla Ciebie najlepsze. Mogę natomiast pomóc w poszukiwaniu własnych odpowiedzi.
Zapraszam na spotkanie konsultacyjne, które do niczego jeszcze nie zobowiązuje, daje natomiast szansę, by spróbować i zdecydować, czy odpowiada Ci przestrzeń, kontakt i czy to „właściwy” dla Ciebie czas na zmiany.

Na spotkanie można umówić się również telefonicznie, dzwoniąc pod numer kontaktowy Pracowni (Kontakt).